Princip rada mobilnog telefona, kao i većine bežičnih uredjaja, bazira se emitovanju miktotalasa iste frekvencije. Na isti način radi mikrotalasna rerna. A znamo svi šta se dogadja kada jelo stavimo u rernu. Unutar ozračenog predmeta miktotalasi povećavaju temperaturu koja se iznutra širi prema spolja, a ne obrnuto kao kod infra- peći. To u kompleksnom ljudskom mozgu kao i na njegovoj površini pruzrokuje takozvane vruće tačke u kojima povećana temperatura ima ubistven učinak na ćelije. Mozak pacova.
Sigurnosni standard mobilne telefonije određuje vrednost SAR (Stepen Specifične Apsorpcije) kada se energija apsorbuje u telo. Ova mera se temelji samo na pretpostavci(!) da mozak može uspešno podneti temperaturno povećanje od jednog Celzijusovog stepena na sat. Ali, te standarde ipretpostavku su odredili elektro-inženjeri, a ne medicinski stručnjaci. Tako je u SAD standard za SAR iznosi 1,6 W/kg, dok je u EU vrednost 2 W/kg. Ali šta o tome kažu lekari? Oni su utvrdili da se u tkivu mozga, bez obzira na jačinu talasa, skuplja
belančevina - albumin. Ta belančevina je inače normalni sastojak krvi,
ali njeno prisustvo u tkivu mozga upućuje na oštećenja krvnih sudova i
gubljenje određenog dela zaštite. Tako se albumin počinje gomilati u mozgu
već nakon dva minuta izloženosti mikrotalasima mobilnog telefona. Decembra 2003. EU je sponzorisala svetsku konferenciju pod nazivom "Da li interakcije u polju radijskih frekvencija mogu uticati na krvnomoždanu barijeru?" Krvno-moždana barijera je zaštitna opna koja nadzire prelaz materija iz krvi u centralni nervni sistem. Ta fizička pregrada između lokalnih krvnih sudova i većeg dela centralnog nervnog sistema sprečava prelaz mnogih materija, ali ne i alkohola i teških metala. Samo mala količina mikrotalasa oštećuje ovu opnu i ona postaje porozna i propušta mnoge štetne materije koje zatim mogu doći do centralnog nervnog sistema.
Mnogi državnici uopšte ne koriste mobilne telefone, a Vladimir Putin
je to nedavno i sam rekao.
POMOĆU DVA MOBILNA SKUVALI JAJE Prilikom eksperimenta istraživači su stavili jaje u posudu od porculana (koji je dobar provodnik toplote) i sa obe strane jajeta postavili po jedan mobilni telefon. Nakon toga su sa prvog mobilnog telefona pozvali onaj sa druge strane jajeta. Nakon prvih petnaest minuta trajanja "razgovora" na jajetu nije bilo promena. Ali, nakon 20 minuta ljuska jajeta je počela da se zagreva. Nakon 40 minuta skuvalo se belance, a nakon 65 i žumance.
Drugi eksperiment je izvršen sa lukovicama.
(Detaljnije o štetnosti mobilnih telefona možete pročitati ovde).
|